Еколошки картонски кружни кутии со пластичен PET капак

$1.00

• Идеално решение за пакување за топла и ладна храна

• Крафт картон од надворешната страна

• Погоден за употреба во микробранова печка (без капак)

• Отпорност на вода и истекување

• Транспарентен капак за одлична видливост на производот

Садот за супа е обезбеден составен и е подготвен за употреба.Совршено решение за храна, ресторани, кафулиња, кетеринг итн.

Амбалажата може да се печати со ваше лого

SKU: Не е достапно Категории ,

Опис

Назив на прoдуктДијаметар,
горен/долен, во мм
Волумен,
мл
ВисинаГолемина,
парче
Заоблени картонски чинии со пластичен капак 750мл154/12875061135
Заоблени картонски чинии со пластичен капак 750мл154/12875086135
Заоблени картонски чинии со пластичен капак 1000мл154/128100077135
Заоблени картонски чинии со пластичен капак 1000мл154/1281000102135

Дополнителни информации

Type

Kартонски чинии со заоблен пластичен капак – 750мл, Kартонски чинии со рамен пластичен капак – 1000мл, Kартонски чинии со рамен пластичен капак – 750мл, Картонски чинии со заоблен пластичен капак – 1000мл

TOP